Gazeta Prawna

  1. Zakup mieszkania do wspólności małżeńskiej, ale za pieniądze tylko jednego z małżonków, nie powoduje, że drugi z nich musi zapłacić podatek od spadków i darowizn – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

  2. Przedstawiciele górniczych związków zawodowych we wtorek będą kontynuować rozmowy z zarządem Polskiej Grupy Górniczej (PGG) o planie naprawczym dla górnictwa. Program ma być do końca września wypracowany przez zespół, z udziałem strony społecznej.
  3. Znicze, kwiaty oraz maskotki układane są na parkingu w Norsborg w gminie Botkyrka pod Sztokholmem, gdzie śmiertelnie postrzelona została 12-letnia Adriana. Jest ona prawdopodobnie przypadkową ofiara wojny gangów.
  4. Senator Koalicji Obywatelskiej Artur Dunin jest zakażony koronawirusem. O swej chorobie dowiedział się w poniedziałek po wykonaniu testu na SARS-Cov-2. Polityk przebywa obecnie w domu. Jak powiedział PAP, czuje się dobrze, chociaż ma gorączkę.
  5. W lasach nadleśnictw Baligród i Lesko na Podkarpaciu można spotkać obce naszej florze gatunki drzew, posadzone przez dawnego właściciela, Augusta Krasickiego na początku XX wieku. Wśród nich są m.in. daglezja, sosna wejmutka, sosna Banksa, sosna smołowa i kosodrzewina.