Gazeta Prawna

  1. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta RP zarządzonych w 2020 roku z możliwością głosowania korespondencyjnego – poinformował na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

  2. Prezydent Rosji Władimir Putin zatwierdził we wtorek dokument o podstawach polityki w sferze broni jądrowej i odstraszania. Za jedno z zagrożeń dla bezpieczeństwa Rosji uznano w nim rozmieszczanie środków obrony przeciwrakietowej w przestrzeni kosmicznej.

  3. Dziecko przyjmowane do rodziny zastępczej lub placówki opiekuńczo-wychowawczej powinno być odseparowane w oddzielnym pomieszczeniu od innych podopiecznych. Najlepiej z osobną łazienką, a jeśli to niemożliwe, to w jej pobliżu.

  4. Do Rzecznika Praw Obywatelskich wpłynęło dotychczas 6,5 tys. wniosków o wystąpienie do Sądu Najwyższego ze skargą nadzwyczajną. Rzecznik złożył na razie 10 takich skarg, o ostatniej z nich Biuro RPO poinformowało we wtorek.

  5. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 129 osób. Tym samym łączna liczba zakażonych wzrosła do 24 tys. 395 – podało w wtorek Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 11 osób, co daje łącznie w Polsce 1092 ofiary śmiertelne COVID-19.