Gazeta Prawna

  1. Przewodnicząca Sądu Kasacyjnego Chantal Arens oraz prokurator Francois Molina oświadczyli w poniedziałek, że „niezawisłość sądownictwa jest warunkiem funkcjonowania demokracji”.

  2. Po brexicie Niemcy będą musiały przejąć od Wielkiej Brytanii rolę protektora interesów mniejszych państw północnej części Europy - oświadczył w opublikowanym w poniedziałek wywiadzie dla agencji Reutera niemiecki minister stanu do spraw Europy Michael Roth.

  3. Czynności podjęte przez sędziego Pawła Juszczyszyna, sprowadzające się do zakwestionowania aktu urzędowego Prezydenta RP o powołaniu do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego, w jaskrawy sposób wykraczają poza granice wyznaczone przez Konstytucję - wskazuje MS w odpowiedzi na pismo RPO.
  4. Strona polska jest otwarta na wszystkie tematy, o których KE chce rozmawiać. Chcemy wyjaśnić wszelkie wątpliwości - powiedział dziennikarzom w Brukseli w poniedziałek wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

  5. Dla wszystkich Żydów na całym świecie to straszliwe miejsce, które zwą Auschwitz, stało się nieodłączną częścią nas wszystkich. Auschwitz to jak bolesna blizna, która nigdy nie zniknie, a ten ból nie zniknie również - mówił Ronald Lauder, przewodniczący Światowego Kongresu Żydów.