Gazeta Prawna

  1. Prawnicy nie uciekną od nowych technologii – pełna transformacja cyfrowa kancelarii to konieczność. Do tego specjalizacja, bo czasy profilu ogólnego nieubłaganie się kończą. Wreszcie – systematyczne badanie oczekiwań i poziomu satysfakcji klienta oraz wzmocnienie komunikacji z nim.

  2. Porozumienie dotyczące wyjścia Wielkiej Brytanii z UE zawarte między Londynem a Brukselą będzie jednym z tematów rozmów unijnych przywódców podczas dwudniowego szczytu, który rozpoczął się w czwartek po południu w Brukseli.
  3. Stołeczna prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo ws. podejrzenia popełnienia oszustwa przez przedstawicieli Neckermanna w Warszawie, którzy mieli wprowadzać klientów w błąd, co do realizacji podróży zgodnie z planem - dowiedziała się w czwartek PAP w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.
  4. Jeśli połączenie spółek jest podyktowane względami ekonomicznymi i nie chodzi jedynie o uzyskanie korzyści podatkowej, to nie ma powodu do stosowania klauzuli o unikaniu opodatkowania – wynika z najnowszej opinii zabezpieczającej szefa KAS.

  5.  Przepisy określające wymagania dla aplikacji mobilnych muszą precyzyjnie wskazywać, jakie dane osobowe będą w niej przetwarzane oraz kto i na jakich zasadach uzyska do nich dostęp - uważa Urząd Ochrony Danych Osobowych, który skierował do resortu cyfryzacji pismo w tej sprawie.